• Gıda ve İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri Fuarı
  • 4-7 Eylül 2019
Kalan Süre

Basın Bültenleri

Dolar kurunu 2.99’a sabitleyen CNR Food İstanbul fuarına yoğun talep sürüyor

3/22/2017
CNR Holding ve İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu tarafından organize edilen, 20-23 Eylül 2017 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Yeşilköy’de düzenlenecek olan CNR Food İstanbul Fuarı’nda 31 Ocak tarihine kadar 2,99’a sabitlenen dolar kuru üzerinden satışa yoğun talep sürüyor.
 
CNR Holding; gayrisafi milli hasıla içerisinde 300 milyar TL’ye yaklaşan payı, 40 bine ulaşan işletmesi ve 400 bini aşan çalışanıyla ülkenin en dinamik ve üretken sektörlerinden biri olan Türk gıda ve içecek sanayinin uluslararası rekabet gücünü artırmalarına destek olmak için firmaların kur riskini ortadan kaldırdı.
 
Dolardaki yükselişin önüne geçebilmek ve katılımcı firmalarının ihracat oranlarını artırmaları için CNR Holding “CNR Food İstanbul” Fuarı’nın dolar kurunu 2,99 TL’ye sabitlemiş, ödemelerin TL üzerinden yapılması kararını almıştı. 31 Ocak’a kadar devam edecek 2.99’luk sabit kur uygulaması, sözleşmelerini Türk Lirası üzerinden yapan fuar katılımcı firmaları tarafından olukça talep görüyor. 
 
CNR Food İstanbul gıda sektörünün uluslararası rekabet gücünü artıracak
Dünyanın en kolay ulaşım imkanı olan fuar merkezlerinden CNR Expo’nun organize ettiği CNR Food İstanbul; uluslararası pazarda, gıda sektörünün ürünlerine değer katacak yenilikçi, güvenilir, yüksek kalitede çözümler üreterek rekabet gücünün artmasına olanak sağlayacak. Ziyaretçi ve katılımcıların gıda sektörünün tüm yenilik ve çeşitlerini keşfedebilecekleri küresel bir buluşma noktası olan CNR Food İstanbul, Türkiye’nin en prestijli gıda fuarı olma özelliği ile öne çıkıyor.
 
Dolar kurunun artışı, satışlarımızı artırdı 
CNR Food İstanbul Fuarı’nın alan satışları için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısını dinlediklerine vurgu yapan İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Zekeriya Mete “Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla, paydaşlar olarak fuar alanlarının satışında dolar kurunu 31 Ocak’a kadar 2,99’a sabitleyerek Türk Lirası ile satış yapma kararı aldık.
 
Dolar kurunun artmasıyla yerli ve yabancı firmalar bu uygun kur avantajından faydalanmak istiyorlar.  
Bugüne kadar gelen yoğun talebin en büyük sebebi bu çağrıyı dinlememiz oldu. “CNR Food İstanbul” fuarı ile Almanya, Amerika, Dubai ve Rusya gibi ülkelerde gerçekleştirilen fuarlara eş değer yüksek katılımlı bir fuarı güzel ülkemize kazandırmayı hedefliyoruz. Yurt dışına fuarlara gitmek kendimizi tanıtmak önemli bir misyon fakat gerçekleştireceğimiz “CNR Food İstanbul” fuarı ile ülkemizin tanıtımı için de önemli bir misyon üstlenmiş durumdayız” dedi. Mete, fuarda 60 bin metrekare alanda 1000’in üzerinde markanın katılımıyla 35 bin profesyoneli ağırlamayı hedeflediklerini belirtti.