• Food İstanbul Gıda ve İçecek Ürünleri, Depolama, Soğutma, Taşıma ve Market Ekipmanları Fuarı
  • 5-8 Eylül 2018
Kalan Süre

Haberler

Ortadoğu ve Avrasya’nın en büyük gıda fuarı için yola çıktık

Türkiye’yi dünyaya açılan gıda vitrini haline getirecek olan CNR Food İstanbul’un protokolü CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem ve İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Zekeriya Mete tarafından imzalandı. 

20-23 eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilecek, CNR Food İstanbul fuarının Ortadoğu ve Avrasya’nın en büyük gıda fuarı olabilmesi için yola çıktıklarına değinen CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem “CNR Holding olarak, geçtiğimiz yıllarda başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz Gıda Fuarı’nı İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ile birlikte yeniden ve daha kapsamlı bir şekilde organize etmenin gururuyla yolumuza devam ediyoruz.

Türkiye'nin dünyaya açılan gıda vitrini olacak CNR Food İstanbul’un, Ortadoğu ve Avrasya’nın en büyük fuarı olarak gıda sektörü başta olmak üzere, ülke ekonomisine ve ihracatına ciddi katkılar sunacağına inanıyoruz” dedi. Türkiye’nin ve dünyanın önemli markalarını buluşturacak olan fuarı, gıda sektörünün en büyük uluslararası ticaret platformu haline getirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Erem “Bütün fuar organizasyonlarımızda olduğu gibi CNR Food İstanbul’da da öncelikli amacımız ülkemizin ve sektörümüzün ihracatına maksimum destek sağlamaktır. Bunun için yurt dışı çalışmalarımıza yoğun bir şekilde başladık.

CNR Food İstanbul Fuarı’na, İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İİB) ve Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu’nun katkılarıyla dünyanın dört bir yanından alım heyetleri getireceğiz. Gıda endüstrisini şekillendirecek uluslararası ticaret platformu olmaya aday fuarımızda, dünya gıda endüstrisinin devlerini Ortadoğu, Kuzey Afrika ile birlikte Avrupa ve Asya ülkelerinden gelecek sektör profesyonelleri ile buluşturacağız. Fuarımızı 60 bin metrekare alanda, 1.000’in üzerinde markanın ve 35 bin sektör profesyonelinin katılımı ile organize etmeyi hedefliyoruz. Bugün imzaladığımız protokolün sektör ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.