Kalan Süre

Dev işbirliği bu yıl daha da büyüyor!


Dünyanın en büyük gıda fuarı olma yolunda hızla ilerleyen ve katılımcılarına eşsiz ticari fırsatlar sunan CNR Food İstanbul, 5 - 8 Eylül 2018 tarihleri arasında, ihracatın merkezi CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleşti.
 
Geçen yıl Ekonomi Bakanlığı ve İİB’nin de desteği ile hayata geçirilen UR-GE Projesi ve gıda sektörünün en büyük B2B ikili iş görüşmeleri ile alım heyeti organizasyonu bu yıl daha kapsamlı bir şekilde düzenlenidi.
 
Sektördeki tüm ürün gruplarının katılımcıları ile işbirliği yapılarak nokta atışı alıcıların davet edildiği fuar, bu yıl Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile organize edildi.  
 
Pazarlama ve tanıtım çalışmaları yurt içinde ve dışında aralıksız bir şekilde devam eden CNR Food İstanbul, Ev Dışı Tüketim Ürünleri ve Tedarikçileri Buluşması ve CNR Ambalaj İstanbul Özel Bölümü ilk gün yabancı alıcı rekoru  kırdı.
 
Özellikle son 10 yılda önemli bir başarı grafiği sergileyen Türk gıda ve içecek sanayi, gayrisafi milli hasıla içerisinde 300 milyar TL’ye yaklaşan payı, 40 bine ulaşan işletmesi ve 400 bini aşan çalışanıyla ülkenin en dinamik ve üretken sektörlerinden biri konumundadır.
 
Uluslararası pazarda gıda sektörünün; ürünlerine değer katan yenilikçi, güvenilir, yüksek kalitede çözümler üreterek rekabet gücünün artmasına olanak tanıyan  fuar, CNR Holding’in deneyimli kadrosu ve uluslararası network gücünü birleştirerek, ziyaretçilerinin;  gıda sektörünün tarladan sofraya gelene kadarki süreçte tüm yenilik ve çeşitlerini keşfedebilecekleri küresel bir buluşma noktası oldu.