• Gıda ve İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri Fuarı
  • 1-4 Eylül 2021
Kalan Süre

CNR Food İstanbul’da Ticaret Bir Üst Seviyeye Taşındı


Dünya gıda sektörünün en büyük ticaret platformlarından CNR Food İstanbul - Gıda ve İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri Fuarı, Sağlık Bakanlığı ve Uluslararası Fuarlar Birliği’nin (UFI) belirlediği yeni normale dönüş kriterleri kapsamında alınan önlemler eşliğinde gerçekleştirildi.

 

2.500’ü aşkın yabancı satın almacının katıldığı fuar, bu yıl yaklaşık 20 ülkeden 2.000’in üzerinde markaya ev sahipliği yaptı. Binlerce sektör profesyonelinin ziyaret ettiği fuarda global ticarete de yeni bir boyut kazandırıldı. B2B iş görüşmeleri ile üretici ve alıcının bir araya geldiği fuarda milyarlarca dolarlık ticaret hacmi sağlandı.

 

Yarattıkları katma değer ve gerçekleştirdikleri ihracat ile Türkiye ekonomisinin en önemli sektörleri arasında yer alan Türk gıda ve içecek sektörü de fuarda yoğun ilgi gördü. Fuarın en dikkat çeken unsurlarından bir tanesi de ülke milli katılımları oldu. Bu yılki fuara Özbekistan, Somali, Çekya, Lübnan, Kamerun ve Ürdün toplam 65 firma ile milli katılım sağladı.

 

CNR Food İstanbul, kendi alanlarının en prestijli ticaret platformları ”CNR Ambalaj İstanbul”  ve “Bayim Olur Musun?” ile eş zamanlı olarak, global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde organize edildi.